Tomášikova 23, 5. poschodie, 831 04 Bratislava

Ako sa stať vývojárom webstránok?

Veľmi populárne otázky, typu ako sa stať vývojárom webstránok, programátorom alebo hocijakým iným špecialistom nemajú nikdy jednoznačnú odpoveď.

Ak zadáte túto otázku na fóre, dostanete množstvo odpovedí, no kto povedal, že niektor8 z nich bude pre vás ideálna?

Nemôžete sa stať profesionálnym programátorom, napriek tomu, že absolvujete kurzy tvorby webstránok, pozriete si stovky videí o téme alebo ak prečítate desiatky kníh. Aby ste dosiahli vrhol majstrovstva, bude potrebné zadefinovať svoju špecializáciu.

Web programátor sa podobá na vedca. Existujú určité spoločné idei a princípy, ktoré sa využívajú v mnohých disciplínach, ale bez špecializácie sa nemôžete nazvať vedcom, v našom prípade webovým programátorom. Ak je vám dobre známy PHP, dokážete spraviť oveľa viac a kvalitnejšie, ako človek, ktorý vie zo všetkého len trochu.

Univerzálne rozhodnutie, obzvlášť na začiatku cesty neexistuje. Jedna možnosť je, že si zistíte, na akej platforme sú vytvorené vaše obľúbené stránky. Možno si všimnete, že vývojári použili Rails, JavaScript alebo iné. Netreba sa nechať ovplyvniť a treba si vybrať to, čo sa páči práve vám, čo vám bude prinášať radosť a takým spôsobom sa motivovať k dosiahnutiu najlepších výsledkov.