Tomášikova 23, 5. poschodie, 831 04 Bratislava

Ako vytvoriť web stránku od nuly?

To čo je nevyhnutné pri každom podnikaní je myšlienka a možnosti jej realizácie. Pokiaľ viete ako má vyzerať vaša stránka, stačí len prejsť kurzom na tvorbu stránok od nuly a určiť si niekoľko etáp.

Každá z týchto etáp má svoje zvláštnosti a vyžaduje si určité praktické zručnosti. Aby sme pochopili, či si s tým poradíte sami alebo budete potrebovať pomoc, pozrime sa na každú podrobnejšie.

 

 

Dizajn a layout

V prvej etape si treba rozmyslieť, ako má vaša stránka vyzerať: farby, štýl, rozloženie textu atď. Často sa ako základ využíva obraz vytvorený v Adobe Photoshop, Corel Draw a iných grafických editoroch.

Štúdium tvorby stránok sa týmto ale nekončí, pretože nestačí, aby mala stránka pekný layout, je dôležité myslieť aj na jej funkčnú a vizuálnu realizáciu. Okrem toho je vytváranie unikátnych obrazov a obrázkov vo photoshope potrebné pri tvorbe zložitej interaktívnej stránky s množstvom grafických prvkov. V prípade ak to nie je potrebné môžeme hneď prejsť k druhej etape, s použitím hotových šablón alebo clipartov z iných zdrojov.

Rozloženie a HTML stránky

Po tom ako máme dizajn web stránky premyslený je potrebné začať sa zaoberať kódovaním, t.j. umiestniť všetky dôležité prvky tak, ako to bolo plánované dizajnérom. Pri jednoduchých stránkach sa často vynecháva etapa tvorby dizajnu, ale pri zložitejších je potrebné zaoberať sa obomi etapami.

Stránky vytvorené v jazyku HTML predstavujú základ každej stránky a aby sme získali plnohodnotný zdroj, budete musieť venovať zvýšenú pozornosť tejto etape. Ako vytvoriť HTML stránku? Dá sa to dvomi spôsobmi:

 

  • s pomocou obyčajného poznámkového bloku vo windows
  • v špeciálnom vizualizačnom programe pre tvorbu stránok

Prvá možnosť je vhodná pre tých, čo výborne ovládajú programovací jazyk. V druhom prípade detailné znalosti nie sú potrebné, stačia aj základy. Namiesto jednoduchého textového editoru je v podstate možné použiť aj word, hoci kód tohto súboru nebude pri ďalšom použití optimálny. Práve preto špecialisti odporúčajú používať niektorý z vizualizačných programov.

Dolaďovanie a pridávanie prvkov

Tento bod ignorujú tí, čo vytvárajú stránky s jednoduchými funkciami. Ak ale chcete mať na stránke rôzne interaktívne prvky, napr. anketu, fóra, chat atď., budete sa musieť naučiť aspoň jeden programovací jazyk.

Kód sa píše v obyčajnom textovom editore alebo nejakom pokročilom editore, pričom treba chápať, že pre začiatočníka je to veľmi náročné. Možnosťou je použitie hotových skriptov, ktorých sa dá v internete nájsť veľa a stačí ich len vložiť na stránku.

Internetnový marketing ako hnací motor každého podnikania

Ako sa zvyčajne dozviete o unikátnom produkte na trhu? Najčastejšie tak, že ho vidíte v reklame, stretnete sa s ním na webe a menej často od známych alebo príbuzných.

Inými slovami, internetový marketing vám dáva možnosť, aby sa o vašom produkte dozvedelo čo najviac ľudí.

Je potrebné premyslieť si stratégiu propagácie stránky ešte keď je vo fáze tvorby dizajnu a rozloženia, pretože všetky kroky sú úzko prepojené, a vyžadujú veľmi rýchlu reakciu. Nestrácajte zbytočne čas a navštívte naše kurzy, na ktorých sa dozviete o každej etape nielen v teoreticky ale aj prakticky.

Vďaka profesionálnym lektorom budete môcť po absolvovaní štúdia samostatne vytvoriť svoju stránku od nuly, premyslieť stratégiu jej rozvoja a úspešne prezentovať svoj produkt alebo službu na internete.