Tomášikova 23, 5. poschodie, 831 04 Bratislava

Web programovanie od začiatočníka po profesionála

Práca programátora web stránok bola v roku 2016 jednou z najžiadanejších. V slovenskom internete sa prakticky každý deň objavujú nové internetové obchody, blogy, firemné stránky a iné webové projekty. Pokiaľ v dnešnej dobe podnikateľ nemá vytvorenú svoju stránku, výrazne zaostáva za svojou konkurenciou, čo sa negatívne odrazí na predaji a zisku. Práve preto budú mať weboví programátori najbližiších 5 rokov veľmi veľa práce a tí najlepší môžu zarábať toľko čo riaditelia stredne veľkých firiem!

 

Práca web programátora sa stala veľmi populárnou, čomu nasvedčuje aj množstvo informácií, ktoré sa o tejto problematike dajú nájsť na internete. Existuje množstvo kníh, rôzne online kurzy a mnoho youtuberov, ktorí síce sami programovať príliš nevedia, ale snažia sa učiť iných. Na sociálnych sieťach sa tiež často ozývajú ľudia, ktorí tvrdia, že sa za pár mesiacov naučili programovať stránky a začali zarábať slušné peniaze ako freelanceri, hoci keď sa ich niekto spýta na niektorý z ich posledných projektov, tak sú radšej ticho. Niekedy je ťažké hodnotiť len na základe ich slov.

Aby sa človek mohol stať dobrým web programátorom musí rozumieť web dizajnu, poznať jazyk HTML, CSS štýly, programovací jazyk PHP a JavaScript, spravovaniu databáz MySQL, poznať princípy CMS, princíp práce hostingov, vybrať správny názov domény atď.

 

Teraz už máte predstavu, čo všetko musí vedieť dobrý programátor. Na získanie takýchto vedomosti je treba viac ako len absolvovať online kurzy, pozrieť si video na YouTube alebo prečítať pár kníh. Potrebujete profesionálneho školiteľa, ktorý vám dokáže objasniť, poradiť, odpovedať na otázky a ukázať vám to čo je skutočne dôležité. Práve preto vám odporúčame absolvovať kurz Tvorba a propagácia webstránok v Bratislave. Pretože len s pomocou profesionálnych lektorov sa môžete stať odborníkom na web programovanie.