Tomášikova 23, 5. poschodie, 831 04 Bratislava

Letný
tábor v Európe!

Letný tábor Junior v Rakúsku!

Prichádza k nám krásna letná sezóna! Čas odpočinku a zábavy sa snúbi s možnosťou naučiť sa nové veci! Pozývame Vaše dieťa na fascinujúcu cestu do Rakúska, kde odhalí všetky tajomstvá nových technológií a získa nezabudnuteľné zážitky!
  • Robotechnika
  • Špeciálne efekty
  • Montáž
  • Drony
  • Exkurzie
  • 3D dizajn

Program tábora

1 deň

Cestujeme do jedného z najkrajších hlavných miest Európy - Viedne. Ako prvé navštívime Technické múzeum, kde sa nachádza všetko od prvých automobilov Henryho Forda, až po prvé žehličky a mnoho ďalších vynálezov! Čaká na nás všetko, čoho sa dá dotknúť, čo sa dá ťahať a rôznymi spôsobmi skrúcať - objavíme skutočný raj pre mladých géniov! Potom sa prejdeme pozdĺž letnej rezidencie Habsburgovcov v palácovom a parkovom komplexe Schönbrunn. Je to impozantné miesto. Nachádza sa tu park s fontánami, pamiatkami, zeleňou a palácom s 1441 miestnosťami. Je to skutočne perla rakúskej architektúry, kde sa konali významné historické udalosti nielen Rakúska, ale celého sveta. V útulnej viedenskej kaviarni ochutnáme aj viedenskú štrúdľu, kráľa spomedzi sladkých závinov.

Ďalšou zastávkou na našich viedenských cestách je Prírodovedecké múzeum - jedno z najvýznamnejších prírodovedných múzeí na svete, ako aj zaujímavá miestnosť s mikroskopmi. Ponoríme sa do tajného života tých najmenších organizmov, ktoré nie sú viditeľné voľným okom. K dispozícii sú tiež nádherné exponáty v múzeu: chceme vidieť 117 kilogramový topás alebo kostru Diplodocusa? Práve tu nájdeme tieto a mnohé ďalšie zaujímavé veci. Prejdeme sa aj okolo Hofburgu - zimného sídla rakúskych Habsburgovcov a hlavného sídla cisárskeho dvora vo Viedni. Vo večerných hodinách zamierime do hotela, kde sa po večeri oddáme filmovému zážitku.

2 deň

Čaká nás zmena! Nasledujúce tri dni strávime v meste Gischüble vo Viedenskom lese, ktorý sa hrdí pomenovaním "zelené pľúca" Viedne. Ubytujeme sa v turistickom útulnom dome a na chvíľu sa z nás stanú skutoční Rakúšania. Stretneme sa aj s inštruktorom, ktorý nás bude sprevádzať počas nasledujúcich troch dní. Dnes si oznámime všetky podrobnosti a pravidlá výletu. Zo záznamov nášho výletu vytvoríme cestovný videoblog. Naučíme sa pracovať s kamerou a dronom a nahráme svojenajobľúbenejšie video na YouTube. Vo večerných hodinách si užijeme grilovačku pri ohni a započúvame sa do zaujímavých príbehov.

Letný tábor v Európe!

3 deň

Ideme na výlet! Dnes budeme prechádzať prírodnou rezerváciou Fehrenberg - veľmi krásnym parkom s panoramatickým výhľadom na Viedeň. Možno budeme mať dostatok šťastia, stretneme miestnych obyvateľov a urobíme si s nimi pár nádherných fotografií. Taktiež budeme môcť obdivovať zaujímavé stromy, ktoré sú veľmi podobné dáždnikom. Po výstupe na vrchol Hollenstein sa nám otvorí nádherný výhľad na Viedeň. Tam sa zastavíme a priučíme sa umeniu leteckej fotografie s dronom. Vo večerných hodinách sa vrátime do chaty a pozrieme sa na video, ktoré sme si v tento deň urobili.

4 deň

Dnes na nás čaká posledná trasa nášho výletu vo východných Alpách. Prechádzame krásnymi lesmi a vyrábame vynikajúce fotografie. Počas prestávky si pustíme drony a zahráme sa zaujímavé hry. Následne sa vrátime do Bratislavy. Počas cesty si prezrieme náš cestovateľský blog a všetky snímky, ktoré sme počas výletu zaznamenali.

5 deň

Zoznámime s fascinujúcim svetom YouTube. Navštívime našu akadémiu, naučíme sa písať skripty pre reklamy a základy postprodukčného spracovania videa. Okrem iného zistíme, ako do videa pridať zvuk. Potom sa dozvieme, ako sa vytvárajú špeciálne efekty v „cool“ hollywoodskych filmoch a pridáme si také do nášho cestovateľského videoblogu. Na záver si pri diskusii zrekapitulujeme spomienky na cesty, ktorými sme v tábore prešli.

Podrobný program

Stiahnuť

O ubytovaní

Termíny tábora:
02.07. - 06.07
16.07. - 20.07

Miesta, ktoré navštívime:
Hollensteinhaus

Pre deti:
12-14 rokov

Podmienky účasti:
Anglický jazyk na komunikatívnej úrovni

V CENE JE ZAHRNUTÉ

Bývanie v útulnom turistickom dome

Strava

Vzdelávací program

Kultúrny a zábavný program

Sprievod inštruktora

Náklady na dopravu

Cena: 450 Eur

V cene nie je zahrnuté: Osobné náklady