Tomášikova 23, 5. poschodie, 831 04 Bratislava

Veľkolepé dvojdňové otvorenie Akadémie STEP IT v Azerbajdžane

15

14-teho septembra 2016 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie pobočky Akadémie STEP IT v hlavnom meste Baku. Na ceremónii otvorenia sa zúčastnil aj prezident Azerbajdžanskej republiky Ilham Alijev, minister školstva Mikail Džabbarov a generálny riaditeľ Akadémie STEP IT Dmitrij Korčevskij.

Pobočka Akadémie STEP IT v Azerbajdžane je historicky prvou, ktorá bola otvorená formou partnerstva s ministerstvom školstva. Prezident mal možnosť pozrieť si výsledky odvedenej práce na akadémii, ktorá bola vybudovaná v rekonštruovanej budove Bakinského odborného lýcea č. 9.

V akadémii, otvorenej v Baku, môže študovať až 2100 študentov vo veku od 8 do 55 rokov. V súčasnosti žiadosti do Akadémie STEP IT podalo 210 ľudí. Očakáva sa, že do konca tohto roku ich počet dosiahne 500. V akadémii bude fungovať 17 počítačových tried, učebná miestnosť zameraná na robotickú techniku, umelecký ateliér, 4 špecializované laboratóriá grafického dizajnu a fotoštúdio.

16-teho septembra bol v súvislosti so začiatkom činnosti akadémie uskutočnený deň otvorených dverí, na ktorom mala verejnosť možnosť vidieť Akadémiu STEP IT Azerbajdžan zvnútra a zoznámiť sa s touto vzdelávacou inštitúciou.

Program dňa otvorených dverí zahŕňal exkurziu po budove akadémie, prezentácie študijných plánov a programov. Návštevníci mali možnosť vypočuť si aj podrobný plán a perespektívy akadémie, ako aj výhody partnerstva s akadémiou.

Na akcii so svojimi slávnostnými prejavmi vystúpil riaditeľ štátnej agentúry pre odborné vzdelávanie pri Ministerstve školstva Azerbajdžanskej republiky Famil Mustafajev a poslanec Milli Miadžlisa Tair Mirkišili, genrálny riaditeľ Akadémie STEP IT Dmitrij Korčevskij, riaditeľ bakinskej pobočky spoločnosti Lenovo Rasim Bachyš, a tiež riaditeľ Akadémie STEP IT Azerbajdžan Alexej Slepcov.