Tomášikova 23, 5. poschodie, 831 04 Bratislava

Zo Step IT Academy je prvá IT univerzita na Ukrajine

Pobočka Step IT Academy v meste Lviv na Ukajine sa stala prvou súkromnou IT vzdelávacou inštitúciou v krajine.

Ukrajinské ministerstvo školstva a vied udelilo akreditáciu v smere “informačné technológie”. Akreditácia povoľuje v tomto smere pripravovať študentov pre tituly Bakalár a Inžinier. Okrem štúdia ukončeného spomenutými titulmi bude univerzita poskytovať, tak ako tomu bolo doteraz, aj dlhodobé kurzy v rámci ktorých študenti absolvujú certifikované skúšky spoločností Microsoft, Cisco a Autodesk, ktoré sú lídrami na poli IT.

3“Vznik IT univerzity je logickým vyústením našej doterajšej nepretržitej práce. Za viac ako 15 rokov sme aktívne vyvíjali snahu o podporu vzdelávania v oblasti informačných technológií, rozširovali sme pobočky Step IT Academy po celej Ukrajine aj v zahraničí. Dynamika rastu a vývoja v IT priemysle a iniciatíva, ktorú toto mesto stelesňuje, je pádnym a zrozumiteľným argumentom, pre vznik univerzity v meste Lviv,” uviedol zakladateľ a CEO počítačovej akadémie STEP Dimitry Korchevsiy.

 

Referencie:

Počítačová akadémia STEP pôsobí od roku 1999. Sme medzinárodným školiacim centrom, ktoré sa špecializuje na profesionálne IT vzdelávanie: Microsoft Authorized Training Center, Cisco, Autodesk. Dnes máme otvorených 43 pobočiek v 15 krajinách (USA, Brazília, Bulharsko, Kazachstan, Kambodža, Bielorusko a ďalšie). Aktuálne našu Akadémiu navštevuje viac ako 25 tisíc študentov.

2