Tomášikova 23, 5. poschodie, 831 04 Bratislava

Staň sa programátorom
s pomocou
Akadémie IT STEP

Prečo sa stať
programátorom?

Nadštandardný plat

Softvérový vývojári sú najžiadanejší špecialisti s najvyššími platmi medzi odborníkmi v oblasti IT. Nástupné platy sú dokonca aj na Slovensku často vyššie ako 1 500 eur mesačne.

Vynikajúce pracovné podmienky

Počítačové firmy si dobrých programátorov nadovšetko cenia, vďaka čomu im ponúkajú najrôznejšie benefity. Flexibilný pracovný čas, relaxačná miestnosť, posilňovňa,... Komfortné priestory s najmodernejším vybavením sú dnes úplným štandardom.

Pracovné príležitosti po celom svete

Informačné technológie sa využívajú na celom svete. Ako programátor môžete byť súčasťou zahraničných projektov v slovenských firmách, odísť do zahraničia alebo pracovať na voľnej nohe z akéhokoľvek miesta na zemi. Práca programátora ponúka obrovské možnosti.

Rozširujúci sa trh práce

IT patrí medzi najrýchlejšie rastúce odvetvia. Podľa medzinárodného časopisu Forbes, ktorý zverejnil údaje Svetovej banky, je priemerný ročný rast v IT priemysle okolo 25% za posledných 10 rokov... A neustále sa zvyšuje.

Istota uplatnenia

Informačné technológie sú jedinou oblasťou, kde počet pracovných miest prevyšuje počet špecialistov. Podľa jedného z najväčších pracovných portálov Headhunter.com, je na jeden zaslaný životopis v priemere 5 voľných pracovných miest.

Šanca zmeniť svet

Nezáleží na tom, čo očakávate od svojej kariéry - zarobiť veľa peňazí alebo chcete zmeniť svet. Ako programátor môžete dosiahnuť oboje. Kto vie, či práve vy nebudete ten, kto pomôže zmeniť naše chápanie sveta a posunie ľudstvo niekam ďalej.

Práca, ktorá je IN

Počítače dnes zasahujú do každej sféry nášho života. Ťažko nájdeme modernejšie zamestnanie ako programátor. Oblasť IT sa navyše dynamicky rozvíja a vždy budete vedieť o najnovších trendoch.

Možnosti vzdelávania a rozvoja

Práca programátora znamená neustále sebazdokonaľovanie, štúdium a profesionálny rozvoj. Technológie sa neustále menia a ako programátor sa teda rozhodne nebudete nudiť.

Čo by mal programátor vedieť a ovládať?

Toto všetko a oveľa viac sa naučíte v Akadémii STEP IT ak si vyberiete špecializáciu "Programátor"

Študijný plán

Prečo si študenti vyberajú
práve Počítačovú Akadémiu STEP?

Moderné a aktuálne študijné plány

Študijný plán sa neustále aktualizuje v nadväznosti na momentálne potreby trhu. Nenájdete tu žiadne zbytočné predmety, iba to, čo skutočne budete používať v praxi.

Unikátne študijné materiály

Náš študijný plán vytvorili najlepší odborníci v oblasti IT. Ponúkame elektronické študijné materiály, reálne projekty, prípadové štúdie na podporu vyučovacieho procesu. Výsledkom sú cenné znalosti a praktické zručnosti.

Profesionálni školitelia

Školitelia v IT STEP sú certifikovanými profesionálmi vo svojom odbore. Prichádzajú k nám priamo z jednotlivých firiem, aby odovzdali študentom praktické vedomosti a zručnosti. Pre svojich zamestnancov tiež priebežne organizujeme semináre, workshopy a tréningy, aby sme im pomohli udržiavať a rozširovať ich profesijné vedomosti a pedagogické schopnosti.

Moderné zariadenie a vybavenie

Naši študenti majú vždy prístup k moderným PC a všetkému potrebnému vybaveniu. Každý študent má stôl vybavený osobným počítačom. Snažíme sa čo najlepšie zabezpečiť našim študentom všetko potrebné pre úspešný študijný proces.

100% praktické štúdium

Základom nášho prístupu k vzdelávaniu je praktická výučba a komunikácia s vyučujúcim. Nenájdete tu nudné prednášky. Znalosti sú okamžite prepojené s praxou.

Medzinárodne uznávaný diplom

Všetci absolventi akadémie získajú medzinárodný diplom po úspešnom absolvovaní kurzu. Tieto diplomy sú uznávané po celom svete u popredných IT firiem.

Medzinárodné certifikáty

Akadémia STEP je autorizovaným školiacim centrom pre Cisco a Autodesk. Študentom našich vzdelávacích programov je umožnené skladať bezplatne skúšky na medzinárodné certifikáty.

Vyberte si rozvrh vhodný pre vás

Ponúkame kurzy ráno, cez deň alebo večer, cez týždeň aj cez víkend. Študenti môžu ľahko zosúladiť kurzy na Akadémii so svojou prácou alebo iným štúdiom.

Vaša najlepšia voľba

Skúsení školitelia, aktualizovaný študijný plán, technické vybavenie, medzinárodná certifikácia, pomoc pri hľadaní práce – toto všetko odlišuje Počítačovú akadémiu STEP od iných vzdelávacích inštitúcií.

Asistencia pri hľadaní práce

Spolupráca s veľkými IT spoločnosťami často vedie k priamym pracovným ponukám pre našich študentov už po prvom roku štúdia.

Maximálne 15 študentov v jednej skupine

Skupiny na Akadémii STEP nie sú nikdy preplnené. Naši školitelia sa snažia venovať čo najviac pozornosti každému študentovi, čo umožňuje zvyžovať efektivitu študijného procesu.

Naše poslanie

Usilujeme sa o úspech každého študenta. Všetci naši zamestnanci a školitelia sa zaviazali k tomu, aby vaše štúdium bola vynikajúca vzdelávacia skúsenosť.

Prihláste sa na bezplatnú konzultáciu

Meno*:
Telefón*:
E-mail*:

Zaujímavosti o
Akadémii STEP IT

Najrýchlejšie rastúca súkromná vzdelávacia inštitúcia (43 pobočiek v 15 krajinách). Založená v roku 1999.

Akadémia STEP bola označená za jedno z najlepších školiacich stredísk pre technológie Cisco a profesionálnych tréningov CIS pre Autodesk Maya.

Zamestnávatelia radi zamestnávajú absolventov Akadémie STEP, pretože sú si vedomí kvality nášho študijného programu.

STEP používa vlastné študijné plány a materiály, ktoré sú vysoko cenené u IT špecialistov po celom svete.

Viac ako 600 školiteľov
s vedomosťami z praxe.

Ponúkame praktické znalosti, ktoré si
momentálne vyžaduje IT priemysel.

Študenti Akadémie regulérne vyhrávajú súťaže a šampionáty v IT.

Akadémia je autorizovaným školiacim strediskom pre Cisco a Autodesk.

Viac ako 28 000 študentov a 85 000 absolventov pracuje v svetoznámych IT spoločnostiach.

Absolventi pracujú v 36 krajinách po celom svete. Veľa z nich si založilo vlastné IT firmy a start-upy.

Možnosti štúdia

Denné štúdium
 • Pre koho
 • Pre všetkých
  od 15 do 55 rokov
 • Dĺžka štúdia
 • 5 semestrov
  čiže 2,5 roka
 • Rozvrh hodín
 • 5 krát do týždňa
  (vrátane 1 dňa na samostatnú prácu)

  Úvodný zaškolovací kurz zdarma pre každého študenta.
 • Školné
 • Mesačné splátky - 180 Eur/mes.
  Splátky za semestre - 170 Eur/mes.
  Splátka za 5 semestrov - 160 Eur/mes.
 • Bezplatná konzultácia
Študijný
plán
Externé štúdium
 • Pre koho
 • Pre každého
  od 15 do 55 rokov
 • Dĺžka štúdia
 • 5 semestrov
  čiže 2,5 roka
 • Rozvrh hodín
 • 1 krát do týždňa

  Úvodný zaškolovací kurz zdarma pre každého študenta.
 • Školné
 • Mesačné splátky - 130 Eur/mes.
  Splátky za semestre - 123 Eur/mes.
  Splátka za 5 semestrov - 116 Eur/mes.
 • Bezplatná konzultácia
Študijný
plán

Najčastejšie
chyby pri
výbere školy:

Snaha o čo najnižšiu cenu

Snaha ušetriť peniaze sa odrazí na kvalite štúdia. Nízka cena často znamená nekvalifikovaných školiteľov s nižším ohodnotením. Nižšia cena znamená aj väčšie skupiny a horšie technické vybavenie. Svoje vzdelanie radšej zverte osvedčeným profesionálom s praktickými skúsenosťami.

Zvolený študijný program nezodpovedá vašim cieľom

Pred samotným štúdiom je dôležité zadefinovať si vaše ciele. Kľudne sa poraďte s profesionálom. Nesprávne zvolený cieľ často vedie k chybnému výberu typu a formy štúdia. Pokiaľ si to uvedomíte až neskôr, vaše peniaze a čas môžu byť nenávratne stratené.

Krátkodobé kurzy

Ak je vaším cieľom naučiť sa programovať od nuly, krátkodobé kurzy vám neposkytnú dostatočnú vedomostnú základňu. Aby ste pochopili podstatu programovacích algoritmov, a boli schopný navrhnúť správne riešenie a vytvoriť úspešný softvérový projekt, je dôležité zmeniť spôsob myslenia a získať silné praktické zručnosti. V Akadémii STEP veríme, že optimálna doba pre kvalitné vzdelanie programátora je 2,5 roka, a veríme v úspech každého z našich absolventov.

Samoštúdium

Sebavzdelávanie je skvelá vec pokiaľ máte pevnú vôľu a veľa času na hľadanie literatúry, výukových videí a audio kníh. Ale nič nemôže nahradiť živú komunikáciu so skúseným školiteľom a ostatnými študentmi. Je oveľa pohodlnejšie a rýchlejšie učiť sa, ak máte možnosť konzultovať s odborníkom, ktorý vám ukáže správnu cestu.

Doučovanie

Doučovanie je alternatívou k sebavzdelávaniu. V tomto prípade je proces štúdia pod kontrolou doučovateľa a vaše učenie môže napredovať rýchlejšie. Avšak, doučovanie vám nemôže nahradiť skupinové lekcie so školiteľom, ktorý má skúsenosti z praxe v IT priemysle. Dobrý doučovateľ dokáže zvládnuť jednu alebo niekoľko technológií, ale na komplexné zvládnutie študijného programu je potrebný tím profesionálov. Okrem toho hodiny strávené s doučovateľom vám neumožnia získať žiadne medzinárodné certifikáty alebo diplom.

Snaha po rýchlych a ľahkých výsledkoch

Bez ohľadu na to, akú možnosť si zvolíte, výsledok záleží na vás. Úlohou vzdelávacej inštitúcie je viesť študenta k jeho/jej cieľu tou najefektívnejšou a najkratšou cestou. Našich 17 rokov skúseností v oblasti vzdelávania ukázalo, že nie je možné stať sa programátorom od nuly do 2-3 mesiacov. Naše tréningové programy získali ocenenia od odborníkov po celom svete a je nastavený na 2,5 roka. To je optimálna doba pre získanie kvalitného vzdelania a sebadôvery potrebnej na spustenie úspešnej kariéry.

Prihláste sa na bezplatnú konzultáciu

Meno*:
Telefón*:
E-mail*:

Spoločnosti, v ktorých pracujú
naši absolventi

Skúsenosti absolventov
a zamestnávateľov

Sergej
Team Lead/PHP Developer SoftServe Company

Študijný program na Akadémii je intenzívny a veľmi zaujímavý, školitelia sú skúsení odborníci, ktorí vám vždy poradia a naučia vás všetko o relevantnej technológii. Prvá práca, ktorú som si našiel po prvom roku štúdia bola vďaka odporúčaniam školiteľov Akadémie.

Maxim
Vývojár v AB Soft

Na Akadémii nás od začiatku pripravovali na prax. Okrem teoretických a praktických informácií o vývoji programu kládli dôraz aj na manažment nášho budúceho povolania. Učili sme sa pracovať v tíme alebo komunikovať so zákazníkom. Do práce som nastúpil ešte predtým ako som získal diplom a za rok som sa vypracoval na Team Leadera.

Oľga
Mobilné aplikácie Android v GlobalLogic

Počas štúdia na Akadémii IT STEP som získala potrebné vedomosti a zručnosti, dopodrobna som sa zoznámila s vytváraním programového produktu a predovšetkým som si ujasnila ciele svojho ďalšieho rozvoja.

Alexander
Vývojár v GlobalLogic

Vyučovacie metódy na Akadémii vychádzajú hlavne z toho, že vás učia ľudia z praxe. Aj vo výučbe preto používajú praktické metódy a postupy namiesto teoretických. Štúdium na Akadémii mi úplne zmenilo život, pretože teraz môžem robiť prácu, ktorá je zároveň mojím koníčkom.

Ako to
funguje

Kontaktujte nás prostredníctvom stránky alebo sa zastavte v našej kancelárii.

Zanalyzujeme vaše ciele a vyberieme vhodnú špecializáciu a študijný program.

Po podpísaní zmluvy a zaplatení školného vám rezervujeme miesto, aby ste sa mohli vrhnúť do učenia hneď ako sa program začne.

Po úspešnom ukončení vzdelávania dostanete diplom a medzinárodné certifikáty potvrdzujúce úroveň vašich vedomostí.

HR oddelenie Akadémie vám pomôže nájsť si zamestnanie vo vašom odbore.

Urobíme všetko preto, aby ste získali efektívne a kvalitné vzdelanie, ktoré vám úspešne pomôže nájsť si prácu vo vašom odbore.

Stále máte otázky?

Kontaktujte nás!