Tomášikova 23, 5. poschodie, 831 04 Bratislava

Staň sa sieťovým inžinierom
na Počítačovej Akadémii STEP!

Prečo sa stať
sieťovým inžinierom/správcom siete?

Je to Cool!

Hlavná úloha správcu siete/sieťového inžiniera spočíva v správe infraštruktúry/služieb, dohľade nad ich fungovaním a bezpečnosťou a ich neustály rozvoj a modernizácia. Hoci len minútový výpadok systému alebo sieťových služieb môže firmu stáť niekoľko tisíc, ale aj niekoľko miliónov. Nie je teda potrebné zdôrazňovať význam kvalitných profesionálov v tomto odbore.

Neustály rozvoj

Administrátor pracuje na dennej báze s radom technológii, ktoré sa neustále menia a vyvíjajú. Táto práca stimuluje nepretržité zdokonaľovanie schopností.

Vysoký plat

Správcovia siete a sieťoví inžinieri sú vysoko žiadaní špecialisti, ktorých platy patria medzi tie najvyššie v sfére IT.

Istota uplatnenia na trhu práce

Informačné technológie predstavujú jedinú oblasť, v ktorej počet voľných miest prevyšuje počet aktuálne voľných špecialistov. Každoročne sa zvyšuje dopyt po správcoch siete a sieťových inžinieroch.

Kreatívne zamestnanie

Profesionáli z odboru vám povedia, že najlepšie na ich práci je to, že dostávajú mnohokrát neobyčajné úlohy. Alebo obyčajné, ale môžu ich riešiť podľa seba.

Práca ako koníček

Ak vás vždy zaujímalo, ako veci fungujú, čo s čím súvisí a k tomu vás bavili počítače, potom je práca správcu siete/sieťového inžiniera určená práve pre vás. Pri výbere povolania sa riaďte tým, čo vás baví. Veď dobre platený koníček je tá najlepšia práca.

Vedomosti a zručnosti

Čo by mal sieťový inžinier vedieť a ovládať:

 • Štruktúra sietí IPv4 and IPv6:
  • Technológie LAN: Ethernet, L2/L3 Switching, VLAN, STP (RSTP, MSTP)
  • Smerovacie protokoly: EIGRP, OSPF, BGP
  • Princípy smerovania multicastov: IGMP, CGMP, PIM
  • Backbone Buildup: MPLS
 • Zaistenie kľúčových sieťových služieb
 • Technológie zabezpečenia sietí
 • Technológie monitorovania sietí

Čo by mal správca siete vedieť a ovládať:

 • Správu Windows Server a GNU/Linux
 • Správu, údržbu a inštaláciu pracovných staníc
 • Správu Windows Client SKUs
 • Správu systémov Active Directory vo Windows Server
 • Správu serverov Windows Server a GNU/Linux
 • Zálohovanie a obnova dát
 • Bezpečnosť sietí

Toto všetko a omnoho viac sa môžete naučiť v Počítačovej Akadémii STEP ak si vyberiete špecializáciu "Sieťové technológie a správa systému"

Študijný plán

Prečo si študenti vyberajú
práve Počítačovú Akadémiu STEP?

Moderné a aktuálne študijné plány

Študijný plán sa neustále aktualizuje v nadväznosti na momentálne potreby trhu. Nenájdete tu žiadne zbytočné predmety, iba to, čo skutočne budete používať v praxi.

Unikátne študijné materiály

Náš študijný plán vytvorili najlepší odborníci v oblasti IT. Ponúkame elektronické študijné materiály, reálne projekty, prípadové štúdie na podporu vyučovacieho procesu. Výsledkom sú cenné znalosti a praktické zručnosti.

Profesionálni školitelia

Školitelia v IT STEP sú certifikovanými profesionálmi vo svojom odbore. Prichádzajú k nám priamo z jednotlivých firiem, aby odovzdali študentom praktické vedomosti a zručnosti. Pre svojich zamestnancov tiež priebežne organizujeme semináre, workshopy a tréningy, aby sme im pomohli udržiavať a rozširovať ich profesijné vedomosti a pedagogické schopnosti.

Moderné zariadenie a vybavenie

Naši študenti majú vždy prístup k moderným PC a všetkému potrebnému vybaveniu. Každý študent má stôl vybavený osobným počítačom. Snažíme sa čo najlepšie zabezpečiť našim študentom všetko potrebné pre úspešný študijný proces.

100% praktické štúdium

Základom nášho prístupu k vzdelávaniu je praktická výučba a komunikácia s vyučujúcim. Nenájdete tu nudné prednášky. Znalosti sú okamžite prepojené s praxou.

Medzinárodne uznávaný diplom

Všetci absolventi akadémie získajú medzinárodný diplom po úspešnom absolvovaní kurzu. Tieto diplomy sú uznávané po celom svete u popredných IT firiem.

Medzinárodné certifikáty

Akadémia STEP je autorizovaným školiacim centrom pre Cisco a Autodesk. Študentom našich vzdelávacích programov je umožnené skladať bezplatne skúšky na medzinárodné certifikáty.

Vyberte si rozvrh vhodný pre vás

Ponúkame kurzy ráno, cez deň alebo večer, cez týždeň aj cez víkend. Študenti môžu ľahko zosúladiť kurzy na Akadémii so svojou prácou alebo iným štúdiom.

Vaša najlepšia voľba

Skúsení školitelia, aktualizovaný študijný plán, technické vybavenie, medzinárodná certifikácia, pomoc pri hľadaní práce – toto všetko odlišuje Počítačovú akadémiu STEP od iných vzdelávacích inštitúcií.

Asistencia pri hľadaní práce

Spolupráca s veľkými IT spoločnosťami často vedie k priamym pracovným ponukám pre našich študentov už po prvom roku štúdia.

Maximálne 15 študentov v jednej skupine

Skupiny na Akadémii STEP nie sú nikdy preplnené. Naši školitelia sa snažia venovať čo najviac pozornosti každému študentovi, čo umožňuje zvyžovať efektivitu študijného procesu.

Naše poslanie

Usilujeme sa o úspech každého študenta. Všetci naši zamestnanci a školitelia sa zaviazali k tomu, aby vaše štúdium bola vynikajúca vzdelávacia skúsenosť.

Prihláste sa na bezplatnú konzultáciu

Meno*:
Telefón*:
E-mail*:

Zaujímavosti o
Akadémii STEP IT

Najrýchlejšie rastúca súkromná vzdelávacia inštitúcia (43 pobočiek v 15 krajinách). Založená v roku 1999.

Akadémia STEP bola označená za jedno z najlepších školiacich stredísk pre technológie Cisco a profesionálnych tréningov CIS pre Autodesk Maya.

Zamestnávatelia radi zamestnávajú absolventov Akadémie STEP, pretože sú si vedomí kvality nášho študijného programu.

STEP používa vlastné študijné plány a materiály, ktoré sú vysoko cenené u IT špecialistov po celom svete.

Viac ako 600 školiteľov
s vedomosťami z praxe.

Ponúkame praktické znalosti, ktoré si
momentálne vyžaduje IT priemysel.

Študenti Akadémie regulérne vyhrávajú súťaže a šampionáty v IT.

Akadémia je autorizovaným školiacim strediskom pre Cisco a Autodesk.

Viac ako 28 000 študentov a 85 000 absolventov pracuje v svetoznámych IT spoločnostiach.

Absolventi pracujú v 36 krajinách po celom svete. Veľa z nich si založilo vlastné IT firmy a start-upy.

Možnosti štúdia

Denné štúdium
 • Pre koho
 • Pre všetkých
  od 15 do 55 rokov
 • Dĺžka štúdia
 • 5 semestrov
  čiže 2,5 roka
 • Rozvrh hodín
 • 5 krát do týždňa
  (vrátane 1 dňa na samostatnú prácu)

  Úvodný zaškolovací kurz zdarma pre každého študenta.
 • Školné
 • Mesačné splátky - 180 Eur/mes.
  Splátky za semestre - 170 Eur/mes.
  Splátka za 5 semestrov - 160 Eur/mes.
 • Bezplatná konzultácia
Študijný
plán
Externé štúdium
 • Pre koho
 • Pre každého
  od 15 do 55 rokov
 • Dĺžka štúdia
 • 5 semestrov
  čiže 2,5 roka
 • Rozvrh hodín
 • 1 krát do týždňa

  Úvodný zaškolovací kurz zdarma pre každého študenta.
 • Školné
 • Mesačné splátky - 130 Eur/mes.
  Splátky za semestre - 123 Eur/mes.
  Splátka za 5 semestrov - 116 Eur/mes.
 • Bezplatná konzultácia
Študijný
plán

Najčastejšie
chyby pri
výbere školy:

Snaha o čo najnižšiu cenu

Snaha ušetriť peniaze sa odrazí na kvalite štúdia. Nízka cena často znamená nekvalifikovaných školiteľov s nižším ohodnotením. Nižšia cena znamená aj väčšie skupiny a horšie technické vybavenie. Svoje vzdelanie radšej zverte osvedčeným profesionálom s praktickými skúsenosťami.

Zvolený študijný program nezodpovedá vašim cieľom

Pred samotným štúdiom je dôležité zadefinovať si vaše ciele. Kľudne sa poraďte s profesionálom. Nesprávne zvolený cieľ často vedie k chybnému výberu typu a formy štúdia. Pokiaľ si to uvedomíte až neskôr, vaše peniaze a čas môžu byť nenávratne stratené.

Krátkodobé kurzy

Ak je vaším cieľom naučiť sa programovať od nuly, krátkodobé kurzy vám neposkytnú dostatočnú vedomostnú základňu. Aby ste pochopili podstatu programovacích algoritmov, a boli schopný navrhnúť správne riešenie a vytvoriť úspešný softvérový projekt, je dôležité zmeniť spôsob myslenia a získať silné praktické zručnosti. V Akadémii STEP veríme, že optimálna doba pre kvalitné vzdelanie programátora je 2,5 roka, a veríme v úspech každého z našich absolventov.

Samoštúdium

Sebavzdelávanie je skvelá vec pokiaľ máte pevnú vôľu a veľa času na hľadanie literatúry, výukových videí a audio kníh. Ale nič nemôže nahradiť živú komunikáciu so skúseným školiteľom a ostatnými študentmi. Je oveľa pohodlnejšie a rýchlejšie učiť sa, ak máte možnosť konzultovať s odborníkom, ktorý vám ukáže správnu cestu.

Doučovanie

Doučovanie je alternatívou k sebavzdelávaniu. V tomto prípade je proces štúdia pod kontrolou doučovateľa a vaše učenie môže napredovať rýchlejšie. Avšak, doučovanie vám nemôže nahradiť skupinové lekcie so školiteľom, ktorý má skúsenosti z praxe v IT priemysle. Dobrý doučovateľ dokáže zvládnuť jednu alebo niekoľko technológií, ale na komplexné zvládnutie študijného programu je potrebný tím profesionálov. Okrem toho hodiny strávené s doučovateľom vám neumožnia získať žiadne medzinárodné certifikáty alebo diplom.

Snaha po rýchlych a ľahkých výsledkoch

Bez ohľadu na to, akú možnosť si zvolíte, výsledok záleží na vás. Úlohou vzdelávacej inštitúcie je viesť študenta k jeho/jej cieľu tou najefektívnejšou a najkratšou cestou. Našich 17 rokov skúseností v oblasti vzdelávania ukázalo, že nie je možné stať sa programátorom od nuly do 2-3 mesiacov. Naše tréningové programy získali ocenenia od odborníkov po celom svete a je nastavený na 2,5 roka. To je optimálna doba pre získanie kvalitného vzdelania a sebadôvery potrebnej na spustenie úspešnej kariéry.

Prihláste sa na bezplatnú konzultáciu

Meno*:
Telefón*:
E-mail*:

Spoločnosti, v ktorých pracujú
naši absolventi

Skúsenosti absolventov
a zamestnávateľov

Eugen,
Projektový manažér a Lead System Engineer v spoločnosti British Sky Broadcasting

Nikdy by som nedosiahol svoje vysoké ciele bez technických poznatkov, ktoré som získal na Akadémii. Žiadna iná ukrajinská univerzita neposkytuje takéto materiály. Školitelia sú vysoko kvalifikovaní špecialisti, ktorých ich práca baví. K tomu si pridajte študijný plán, postavený na praktických zručnostiach a perfektnú atmosféru v triedach, v ktorých študenti chcú naozaj študovať.

Alexander,
Senior konzultant a inštruktor sieťovej bezpečnosti v spoločnosti Incom.

Rozdiel oproti iným vzdelávacím inštitúciám je v úzkom kontakte so študentom, neformálna atmosféra, zameranie sa na kľúčové otázky. Štúdium na Akadémii zmenilo veľa vecí v mojom živote: z utiahnutého hráča Lineage 2 som sa vypracoval na špičkového odborníka. Mám medzinárodné certifikáty CCNA, CCNP, CCAI a CCSI získané na Akadémii. Prvá vec, ktorú som pochopil počas môjho štúdia je, že administrátor nemá len jednu úlohu. Zahŕňa to tri alebo štyri pracovné miesta. Takže budete mať čas sa rozhodnúť, ktoré z nich je najzaujímavejšie pre vás.

Denis, Research IT Support Analyst
v Barclays Capital (Veľká Británia)

Kľúčové faktory pri výbere miesta na štúdium pre mňa boli: vysoko špecializované štúdium s využitím aktuálneho softvéru popredných IT firiem, práca s moderným vybavením a príležitosť na získanie medzinárodných certifikátov, bez ktorých je ťažké pracovať v prestížnej firme vo svojom odbore. Tiež som si užil fakt, že sme pracovali len s príkladmi z reálneho života, ktoré boli veľmi praktické a neboli odrezané od reality.

Oleg, Tester softwéru v Comodo

Na Akadémii sa učia veci, ktoré sa nedozviete na žiadnej univerzite. A to je fakt. Vysokoškolsky vzdelaní ľudia s IT diplomami nemajú ani 20% vedomostí študentov STEP-u. Môžem to smelo povedať, pretože moji priatelia študovali na štátnych školách a sám som viedol mnohé technické pracovné pohovory. Akadémia má skvelých školiteľov: Godunov Oleg, Kodesh Denis, Chorniy Oleg, Sokolova Masha, Alex Tumanov, Oksana Polunina, Misha Velichko. A práve im chcem špeciálne poďakovať.

Ako to
funguje

Kontaktujte nás prostredníctvom stránky alebo sa zastavte v našej kancelárii.

Zanalyzujeme vaše ciele a vyberieme vhodnú špecializáciu a študijný program.

Po podpísaní zmluvy a zaplatení školného vám rezervujeme miesto, aby ste sa mohli vrhnúť do učenia hneď ako sa program začne.

Po úspešnom ukončení vzdelávania dostanete diplom a medzinárodné certifikáty potvrdzujúce úroveň vašich vedomostí.

HR oddelenie Akadémie vám pomôže nájsť si zamestnanie vo vašom odbore.

Urobíme všetko preto, aby ste získali efektívne a kvalitné vzdelanie, ktoré vám úspešne pomôže nájsť si prácu vo vašom odbore.

Stále máte otázky?

Kontaktujte nás!